Povodňová situace

Jsme na sklonku zimy a tradičně sledujeme povodňovou situaci. Letošní zima nám nadělila nebývalé množství sněhu a to jak na horách, tak i v nížině. Naměřili jsme okolo 50cm sněhu. Během tohoto týdne se teploty pohybovaly okolo 5-8°C a slunce

značně trápilo napadený sníh, který velmi rychle tál. Naštěstí nepršelo, to by podle meteorologů vyvolalo povodně “natuty”. Není všem dnům konec, neb na horách je sněhu stále “habaděj”, ale podle předpovědi by se mělo opět ochladit, tak uvidíme. Podle nejnovějších údajů jsou v povodí horního a středního Labe vyhlášeny tři 1.povodňové stupně (bdělost) na říčkách Dědina u Hradce Králové, Loučná poblíž Pardubic a Dobrava kousek za Kutnou Horou. Jeden 2.povodňový stupeň (pohotovost) byl vyhlášen na říčce Novohradka nedaleko Pardubic, která nyní zaplavuje zahrady. Hladina Labe v naší úrovni se zdvihla o cca 1 metr.

Komentáře
O Tomáš Vožeh 193 Článků
Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.