Říjnové zprávy

V pondělí na sv.Václava zavítal do nedaleké Staré Boleslavi na Proboštskou louku papež Benedikt XVI. Přivítal ho dav čítající padesát tisíc lidí hlavně z Čech, Moravy, Slezska, Slovenska a Polska, kteří buďto přijeli vlakem nebo autobusem.

Jiným způsobem se sem nedalo dostat. Celá Boleslav byla uzavřená. Redakce Řeháčka byla rovněž u této události přítomna a viděla papeže z 5m vzdálenosti, a tak vám nyní můžeme nabídnout exkluzivní fotografii papeže v „Merceďákovém“ papamobilu. V nedávné době kolem poloviny září byla otevřena nová cyklostezka vedoucí mezi městy Lysá nad Labem, Brandýs nad Labem a Benátky nad Jizerou. Námi nejbližší část vede od topolů mezi poli ku rybníčku pod Karlovem a přes Byšičky dále k Václavovi. U rybníčka se můžete dozvědět více o Novém stavení (Neugebau), které tu kdysi stálo a nemž se zmiňujeme na naší informační tabuli. Vedle informační tabule jsme koncem srpna konečně instalovali rozcestník.

Komentáře

Autor:Lukáš Vožeh

Spoluzakladatel dnes již bývalého webu www.rehacka.unas.cz a www.rehacka.cz. Šéfredaktor v letech 2004 - 2015. Dnes externí redaktor pro Lysecko.cz